Strona główna » BLOG

BLOG

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Jak ustalić długość karnisza

Jak ustalić długość karnisza

Zamawiana długość karnisza zawsze dotyczy długości drążka lub profilu bez zakończeń. Zatem należy mieć świadomość, że zakończenia faktycznie przedłużą karnisz o swoją długość z obu stron. W opisie karniszy są umieszczone informacje o długości końcówek. Długość końcówek, bardzo różna dla różnych karniszy, ma znaczenie wtedy, gdy dysponujemy ograniczoną ilością miejsca wokół okna.

Przeczytaj całość

Ale po co mi karnisz

Ale po co mi karnisz

Obecnie coraz więcej osób preferuje nowoczesny, wręcz minimalistyczny styl urządzania wnętrz. Jest to związane z rozwojem nowoczesnych technologii oraz z tym, że musimy szybko żyć, by podążać za rozwojem współczesnego świata. Chcemy być nowocześni w każdym aspekcie życia i nie mamy czasu. Dlatego wiele osób rezygnuje z firan i zasłon, a więc także z karniszy na rzecz prostszych dekoracji i osłon okiennych.

Przeczytaj całość

Jakie są rodzaje karniszy

Jakie są rodzaje karniszy

Dostępnych jest wiele rodzajów karniszy, różniących się materiałem, sposobem funkcjonowania i przeznaczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych rodzajów karniszy w podziale na istotne kryteria.

Przeczytaj całość

Jak zamontować karnisz

Jak zamontować karnisz

Montaż karnisza nie jest skomplikowaną sprawą i każdy domowy majsterkowicz będzie w stanie go wykonać. W tym artykule prezentujemy porady, które ułatwią zrealizowanie tego zadania. Zdecyduj o miejscu montażu, zdejmij miarę, wyznacz położenie wsporników i do dzieła.

Przeczytaj całość

Agrafki czy żabki?

Agrafki czy żabki?

Jak zawiesić tkaninę zasłony czy firanki na karniszu? Karnisze mogą być wyposażone w agrafki lub w żabki. Jeśli nie są, to należy je kupić osobno. Co wybrać: żabki czy agrafki – podpowiadamy w tym artykule.

Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Ustawienia ciasteczek możesz zmienić w swojej przeglądarce.Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu