Strona główna » Karnisz Square Line – atrakcyjna nowoczesna forma i design, wiele zastosowań i możliwości.

Karnisz Square Line – atrakcyjna nowoczesna forma i design, wiele zastosowań i możliwości.

Jeśli poszukujesz nowoczesnego, niestandardowego rozwiązania dla Twoich okien i dodatkowo niezwykle funkcjonalnego, to karnisz Square Line jest dla Ciebie idealny.
Podstawę karnisza Square Line stanowi aluminiowy profil szynowy, który w zależności od zastosowanych akcesoriów dostarcza mnóstwo funkcjonalności oraz możliwości aranżacyjnych. Jakie to są możliwości?

 

Różne kolory

Dopasuj karnisz Square Line do kolorystyki swojego wnętrza. Karnisze – profile, końcówki, wsporniki, akcesoria (np. klamry, żabki) są dostępne aż w trzech kolorach:

 1. w kolorze stali szczotkowanej
 2. białym
 3. czarnym
 4. możesz także dowolnie miksować kolory np. kolor stali z czarnym, czarny z białym itd.
alt

 

Więcej torów (biegów)

Zwykle karnisze są dostępne w dwóch wersjach: jednotorowe (pojedyncze) lub dwutorowe (podwójne). Karnisz Square Line oferuje Ci więcej – trzeci tor – bez dodatkowej konstrukcji. Dopasuj więc swój karnisz Square Line do swoich potrzeb. Możesz go mieć w kilku układach:

 1. jednotorowy (pojedynczy) – jeśli planujesz zawiesić na nim  tylko firankę lub tylko zasłonę albo inną jednowarstwową dekorację,
 2. dwutorowy (podwójny) – jeśli chcesz mieć np. firankę i zasłony albo firankę / zasłonę z lambrekinem
 3. trzytorowy (potrójny), na którym będziesz mógł/mogła zawiesić i zasłony, i firanki, i lambrekin albo całkiem inną fantazyjną dekorację.


Wiele zastosowań

Karnisz Square Line jest naprawdę uniwersalny i nie ogranicza się wyłącznie do roli zwykłego karnisza. Do czego jeszcze możesz go wykorzystać? Oto najbardziej podstawowe zastosowania:

 1. po prostu karnisz (pojedynczy, podwójny lub potrójny),
 2. system panelowy – nowoczesny sposób dekoracji okien, który także  świetnie się nadaje do atrakcyjnego, ruchomego podziału pomieszczenia, np. oddzielenia sypialni od salonu lub kuchni od salonu,  
 3. może współpracować z systemem Quick Wave – systemem ślizgów ze specjalną taśmą, który sprawi, że  zasłony będą zawsze w idealnym porządku.
 4. do wszelkiego rodzaju wykuszy i okien narożnych - System Square Line można giąć w sposób ciągły na całej długości profili lub stosować gotowe łuki do narożników o kącie prostym. Jest to niezwykle istotny walor karnisza Square Line, gdyż coraz więcej mamy w mieszkaniach niestandardowych okien i różnego rodzaju  wykuszy. Jeśli więc masz okno z wykuszem lub położone w samym rogu pokoju, to z karniszem Square Line możesz stworzyć elegancką i praktyczną aranżację.
alt

 

Możliwości montażu w każdych warunkach

Twoje okna są usytuowane wysoko, tuż pod sufitem? Nie ma problemu.

Karnisz Square Line możesz zamocować do sufitu. Nie musi on przy tym tracić walorów estetycznych. Wsporniki sufitowe mają prostą formę i są w niej bardzo dekoracyjne.
Profil zamocowany na wspornikach jest nieznacznie zdystansowany od sufitu (ok. 1 cm), co sprawia, że karnisz wygląda lekko i nie jest „przyklejony” do sufitu. Dodatkowo tak zainstalowany karnisz nie musi wyglądać jak szyna sufitowa, gdyż możesz do aranżacji użyć klamerek (odpowiednik kółek w standardowym karniszu rurkowym). Jeśli chcesz mieć możliwość przesuwania tkaniny poza wspornikami użyj ślizgaczy agrafkowych lub ślizgaczy z żabkami, wsuwanych w dolną część profilu.

Jeśli chcesz, aby profil przylegał pośrednio do sufitu, a karnisz pełnił funkcję szyny - także jest to możliwe. W takim  przypadku należy zastosować płaskie klamry mocujące zamiast wsporników i gotowe. Zasłony przesuwamy za pomocą ślizgaczy agrafkowych lub ślizgaczy z żabkami, które wsuwamy w dolną cześć profilu.

Karnisz ścienny możesz zawiesić na dwa sposoby:

 1. tak, że profil położony jest na wspornikach, które podtrzymują go od dołu
 2. lub profil możesz podwiesić pod wsporniki ścienne. W tej wersji karnisz będzie pełnił funkcję szyny.


Zróżnicowane sposoby aranżacji

 1. wykorzystaj karnisz Square Line jako szynę (sufitową lub ścienną), umożliwiającą przesuwanie tkaniny po całej długości nawet bardzo długiego karnisza za pomocą jednego z dwóch rodzajów ślizgaczy: agrafkowych lub z żabkami;
 2. zastosuj prostokątne klamerki, do których możesz podpiąć agrafki lub żabki. Klamerki dostępne w dwóch kolorach: stalowym lub czarnym, są wyposażone we wkładki teflonowe, które wyciszają pracę karnisza;
 3. masz kilkanaście końcówek do wyboru, z których każda zmienia charakter karnisza. Wybierz końcówkę, która pasuje do Twojego wystroju.
 4. zastosuj przelotki – karnisz Square Line współpracuje z  przelotkami owalnymi;
 5. wykorzystaj system Quick Wave – nowoczesny i elegancki sposób na upięcie zasłon lub firan;
 6. wybierz kolor karnisza najlepiej pasujący do całości Twojego wnętrza.
Karnisz Square Line G-Tech z klamrami z żabkami

 

Z naszym karniszem Square Line możesz więcej :) 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Ustawienia ciasteczek możesz zmienić w swojej przeglądarce.Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu