Strona główna » Karnisze gięte – dopasuj karnisz do kształtu łukowego okna lub ściany

Karnisze gięte – dopasuj karnisz do kształtu łukowego okna lub ściany

Masz okno z łukiem, okrągłe lub narożne? No problem :).

Nie wszystkie okna są standardowo prostokątne. Coraz częściej we współczesnym budownictwie zdarzają się łamane lub wygięte w łuk wykusze, a także okna zwieńczone łukiem albo wręcz okrągłe.
Dekoratorzy okien nazywają je nie bez przyczyny oknami trudnymi. Rzeczywiście nie jest łatwo takie okna zaaranżować, a jeśli już wymyślimy dekorację na łukowe okno, to jeszcze trudniej jest ją wykonać. Ale to wcale nie oznacza, że nie jest to możliwe, zwłaszcza jeśli powierzy się usługę dekoracji specjalistycznej, fachowej pracowni dekoratorskiej.
Na szczęście istnieje rozwiązanie umożliwiające zawieszenie takich trudnych dekoracji - gięte karnisze. Usługa gięcia karniszy jest wykonywana na indywidualne zamówienie na podstawie szablonu lub bardzo dokładnych pomiarów.

Łuk ciągły lub miejscowy

Możliwe są dwa rodzaje gięcia karniszy. Jeśli ściana lub zwieńczenie okna są zaokrąglone na pewnej długości, to karnisz musimy wygiąć w sposób ciągły, odwzorowujący te kształty.
  
Karnisz gięty zgodnie z kształtem łuku ściany

Karnisz wygięty zgodnie z łukiem ściany, do której jest przymocowany.
 

Karnisz gięty zgodnie z kształtem okna
 

Karnisz wygięty w łuk odpowiadający linii zwieńczenia okna.


Jeśli natomiast mamy do czynienia z oknem narożnym lub wykuszem o kształcie linii łamanej, możemy wygiąć karnisz miejscowo w jednym lub w kilku punktach.
 
Gięty karnisz Square Line

Gięcie miejscowe karnisza możemy także zastosować, gdy mamy życzenie, aby zasłona dochodziła do ściany, aby nie było prześwitów pomiędzy zasłoną a ścianą okienną.
 
Karnisz zagięty do ściany w celu eliminacji prześwitów
 
Gięcie miejscowe możliwe jest dla profili aluminiowych (okrągłych i prostokątnych) oraz rur wykonanych z aluminium, z mosiądzu lub ze stali. Nie jest możliwe wygięcie miejscowe dla tzw. rur metalowych (blaszanych).

Gotowe łuki Square Line - łatwy i błyskawiczny montaż - elegancki wygląd

W przypadku oferowanego w naszym sklepie karnisz-e.pl karnisza profilowego Square Line dostępne są gotowe łuki, umożliwiające łączenie prostopadłych profili. Istnieją trzy różne łuki (o różnych promieniach gięcia), które umożliwiają skonfigurowanie nawet trzytorowego karnisza zagiętego pod kątem prostym. Łuki są idealnie równoległe, a profile na każdym poziomie mają jednakową długość dzięki czemu karnisz prezentuje się bardzo efektownie.
Karnisz Square Line z łukami - połączenie

Komponując karnisz Square Line z użyciem gotowych łuków należy uwzględnić wielkość samych łuków, które wpływają na długość karnisza, a także dystans od ściany. 
 
Łuki w karniszu Square Line - odległości od ściany
Łuki karnisza Square Line - odsunięcie
 
Dzięki możliwości zastosowania łuków i gięcia karniszy niemożliwe staje się realne – możliwości aranżacji są niemal nieograniczone.
 
alt
 


Okrągły profil aluminiowy (szynowy) zagięty w łuk poziomy

 
Karnisz gięty na okrągłe okno


Karnisze gniemy fabrycznie na indywidualne zamówienie. Zapytaj o szczegóły tel. 22 240 7512 lub poprzez formularz kontaktowy .
Do wstępnej wyceny prosimy podać szerokość podstawy i wysokość łuku.

 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Ustawienia ciasteczek możesz zmienić w swojej przeglądarce.Więcej informacji o ciasteczkach tutaj .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu