Karnisz-e.pl   Karnisze dla Ciebie

Strona główna1 » Karnisz a dekoracja okien
Kontakt
Systemy płatności
  • PayU
  • Przelewy24
BEZPIECZNE ZAKUPY

Twoje dane są chronione certyfikatem bezpieczeństwa SSL


certyfikat SSL dla sklepu karnisz-e.pl

Karnisz a dekoracja okien

     Karnisz  kojarzył się do niedawna wyłącznie z  drążkiem  do zawieszenia zasłony lub firany. Dekoracje okien  stanowiły  lambrekiny, których zadaniem było między innymi  szczelne  zasłonięcie karnisza. Drążki były drewniane o różnych średnicach, koloru  brązowego lub naturalnego drewna. Wszystkie wyglądały podobnie i pełniły rolę użytkową typowego wieszaka, nie musiały być piękne, zresztą zakrywały je zwykle  wspomniane lambrekiny.

     Obecnie  karnisz awansował w wystroju wnętrz  i zyskał   nową role  - wyróżniającego się  się eleganckiego  elementu dekoracyjnego  okna. Przyczyniły się do tego nowoczesne  technologie i nowe  niedrogie materiały  dostępne  w masowej produkcji. 

 

      Karnisz, stanowiąc element aranżacyjny, powinien stylistycznie pasować zarówno do charakteru samej dekoracji okiennej jak i do całej koncepcji wnetrza. Istotny jest kształt rury/drążka/profilu, który może być okrągły, kwadratowy lub prostokątny, kształt wsporników, które mogą przybierać formy bardzo proste lub zdobione,  kolor karnisza, który powinien współgrać z kolorystyką dekoracji i wnętrza oraz oczywiście najbardziej wyróżniający element dekoracyjny - końcówki karnisza, które najczęściej decudują o jego charakterze i stylu.

 

      Oczywiście istnieje linia ekskluzywnych karniszy,  do których wytworzenia stosuje się najdroższe surowce i nowoczesne linie technologiczne, część prac  przy takich karniszach wykonywana jest także ręcznie np pokrywanie elementów folią z cieniukiego złota lub srebra. Niepowtarzalne wzory powstaja w najlleprzych pracowniach projektowych Takie karnisze  ozdobione kryształami Swvarovskiego  i  elementami ze złotem srebrem lub platyną  stanowią  dominującą część dekoracji wnętrza.

 

      Więcej o karniszach na naszej stronie www.dekoracjeokien.pl

 

      W sklepie karnisz-e.pl dostępne są następujące linie stylistyczne karniszy:

 

linia klasyczna z rurami gładkimi lub ryflowanymi i bardzo ozdobnymi końcówkami

Karnisze klasyczneKarnisze stylowe

 

linia nowoczesna na rurkach okrągłych lub o przekroju kwadratowym


Karnisze kwadro na rurze o przekroju kwadratu Karnisze do wnętrz nowoczesnych

 

Linia minimalistyczna z profilami o kształcie prostokątnym i prostej formie końcówek.


Karnisze minimalistyczne Square LineKarnisze panelowe Square Line

   
Dodatkowe informacje:
Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę:  www.dekoracjeokien.pl.
zdjęcia Marcin Dekor
 

Przejdź do strony głównej